Mentorzy

JOSEPH PILATES
TWÓRCA METODY PILATES I WYNALAZCA MASZYN

Urodził się w Niemczech w 1883 roku. Był bardzo chorowitym dzieckiem, przez co jego życiowym celem stało się „być silniejszym fizycznie”. Całe życie poświęcił na poprawę budowy ciała. Studiował sztuki walki, jogę i thai-chi, aby w późniejszym czasie zostać profesjonalnym bokserem, gimnastykiem i narciarzem. Był pasjonatem anatomii. Na początku swój reżim nazywał „Contrology” lub sztuką kontroli.
W roku 1926 Joe wyemigrował do USA. Podczas podróży do Stanów Zjednoczonych poznał pielęgniarkę Clarę, z którą później się ożenił. W Nowym Jorku Joseph i Clara założyli swój pierwszy zakład gimnastyki.
Małżonkowie rozwijali metodę aż do śmierci Josepha w 1967 roku. Następnie Clara, znana jako wspaniała nauczycielka metody Pilatesa, prowadziła samodzielnie studio ćwiczeń przez kolejne 10 lat.

Jay Grimes – USA – www.vintagepilates.com

Jay rozpoczął studia u Joe Pilatesa w połowie lat sześćdziesiątych, a po śmierci Joe kontynuował współpracę z jego żoną Clarą, przez kolejne 10 lat, aż do jej śmierci. Jay rozpoczął nauczanie w oryginalnym studiu 8th Avenue w Nowym Jorku i od tego czasu uczy na całym świecie. Jay tańczył zawodowo, balet na Broadwayu przez 18 lat i nigdy nie miał kontuzji. To całkowicie przypisuje metodzie pilaste.
Jay jest ceniony w społeczności Pilates za swoje doświadczenie, pokorę i uczciwość w utrzymaniu pracy Joe Pilatesa. Przez lata klienci Jay’a byli skrajnie zróżnicowani od gwiazd Broadwayu i Hollywood, muzyki i opery, po polityków, biznesmenów i gospodynie domowe oraz sportowców olimpijskich. Obecnie prowadzi szkolenia dla instruktorów, prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie na całym świecie THE WORK ™, oraz Teaching the WORK™.

Miguel Silva – Portugalia – www.unopilatesmethod.com

Miguel jest dyrektorem Universo Pilates – Centro Pilates Autentico Sevilla, Hiszpania. Jest również dyrektorem Portuguese School of Authentic Pilates – EPDAP®, nauczycielem nauczycieli, gościnnym wykładowcą w Spanish School of Authentic Pilates, a także dyrektorem pedagogicznym w Universe Pilates – Pilates Center w Sewilli. Urodzony w Porto w Portugalii Miguel realizuje swoje marzenie, aby rozwijać i dzielić Portuguese School of Authentic Pilates. Połączenie dwóch szkół stworzy nową markę: Uno Pilates Method.
Miguel ukończył prestiżowy program THE WORK™, a następnie był jednym z 12 wybranych do wzięcia udziału w bardzo cenionym programie certyfikacji Teaching the WORK™ w Vintage Pilates Studio pod opieką samego Jay’a Grimes’a.


Jacqueline Martin – Kanada – www.lineagepilates.com

Przygoda Jacqueline z Pilatesem rozpoczęła się w 2000 roku. Pilates był obiecującą alternatywą, dla operacji kręgosłupa. Pomógł ukształtować ciało na nowo. Zaczęła uczyć Pilatesu w 2003 roku, we własnym studiu na wyspie Vancouver Island – Ladysmith. Jest związana z dziedziną fitness od 1984 roku (zawodniczka w konkursach fitness sylwetkowy, triatlonistka). Zawsze chciała zmieniać jakość życia ludzi poprzez sport i właśnie Pilates jej to umożliwił. Po włączeniu Pilatesu do treningu pobiła swój rekord w IRONMAN o 30 minut.
Od 2008 roku uczy Pilatesu w Vancouver. W 2015 roku jako pierwsza Kanadyjka została zakwalifikowana do prestiżowego programu THE WORK™ z Jay’em Grimes’em w Los Angeles (Studio Vintage Pilates). Obecnie pracuję z Jay’em Grimes’em, Karen Frishmann i Ken’em Krech’em. Chcąc kontynuować klasyczną drogę Pilatesu opracowała Lineage Pilates, kładący nacisk na powiązanie Pilatesu ze sportem.


Gloria Gasperi – Włochy – www.pilatesemotion.com

Gloria związana jest z metodą Pilates od 1999 roku.
Ukończyła certyfikację z Clare Dunphy (uczennicą Romany Krzyżanowskiej) w Pilates Progressive Bodyworks w Bostonie. Również po certyfikacji Gloria kontynuowała naukę u Clare i Pameli Garcia z Pure Pilates w Bostonie.
W 2012 roku rozpoczyna swoją ścieżkę w Vintage Pilates w Los Angeles, z Jay’em Grimes’em, który był uczniem Joe i Clary Pilates.
W Vintage ukończyła program THE WORK™ w 2013 r. Natomiast w 2015 r. miała zaszczyt i przywilej zostać wybrana przez samego Jaya, wraz z 11 innymi kolegami z całego świata, do Teaching theWORK™ Jest to program mistrzowski, trwający półtora roku, podczas którego Gloria, pod bezpośrednim przewodnikiem Jay’a, miała możliwość dopracowania swojego nauczania.


Ken Krech – Kanada,USA – www.strongbodypilates.com

Ken Krech uczy metody Pilates od 1998 r., Prowadząc prywatne studia zarówno w Montrealu, jak i Los Angeles od 2000 r. Będąc zapalonym pływakiem, rowerzystą i biegaczem, dostrzega ważną rolę, jaką odegrała metoda Pilates w zapobieganiu kontuzjom i utrzymywaniu formy podczas ćwiczeń sportowych. Ken studiował u Jay’a Grimes’a prywatnie i jest absolwentem programu magisterskiego THE WORK™, a także ukończył wysoce selektywny program kontynuacyjny Jay’a, Teaching theWORK™.
Ken, jak sam mówi czuje się zaszczycony, że uczył w Vintage Pilates, gdzie miał możliwość uczyć innych nauczycieli z całego świata, zarówno przygotowując się do programu magisterskiego jak i podczas niego. Był także częścią grupy nauczycieli, którzy pomogli wybrać kandydatów do THE WORK™. Najwspanialsze w trakcie jego pracy metodą Pilates, było nauczanie przez te wszystkie lata u boku Jay’a Grimes’a. Ken kontynuuje nauczanie w kilku studiach w Los Angeles, gdzie nie tylko uczy nauczycieli, ale także tych, którzy chcą pozostać w dobrej formie, ćwicząc Pilates.


Murat Berkin – Turcja – facebook.com/murat.berkin

Murat Berkin to główny solista, a później dyrektor State Opera&Ballet Turcji. Karierę w Pilates rozpoczął w 2006r, a następnie otworzył jedyne studio klasycznego Pilates w Stambule.
Murat był prawą ręką Jay’a Grimes’a (nauczyciela pierwszej generacji i przez lata podróżował z nim po całym świecie, prowadząc szkolenia i konferencje. To Jay wybrał go na mentora w trwającym półtorej roku programie THE WORK™. Jego silna koncentracja na pracy wraz z dużą dawką humoru znajduje odzwierciedlenie w jego osobistej praktyce Pilates. Uczy w pełnym skupieniu … podszytym dobrym żartem:)