Szkolenia-Warsztaty

Już niebawem ukażą się tematy jesiennych 2023 r. warsztatów dla nauczycieli i pasjonatów metody pilates!!!!

chcesz być na bieżąca?

serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego instagramowego konta klinikapilates na którym na bieżąco publikujemy wszystkie aktualności.

chcesz być na bieżąco? napisz do nas email szkolenia.klinikapilates@gmail.com

W maju 7-8.05.22 warsztat z pilatesowych klasycznych krzeseł (wunda chair, electric chair, ARM chair) na którym, przestawimy podstawowe ćwiczenia na wymienionych sprzętach jak i zaawansowane modyfikacje. Na warsztacie odniesiemy się do całego systemu, który pozwala zrozumieć nam dlaczego wszystkie krzesła są ważne i unikalne. 
Na naszych warsztatach każdy znajdzie coś dla siebie, osoba początkującą, szukającąca potwierdzenia, czy to dobra droga; osoba średniowaawansowana, która potrzebuje motywacji, modyfikacji ćwiczenia i często głębszego zrozumienia oraz osoba zaawansowana, która szuka nowych wyzwań!W każdym z naszych warsztatów znajdzie się miejsce na dużo praktyki, obserwacji, w tym obserwacji prowadzonej przez nas lekcji oraz jej omówienie, swobodnej wymiany doświadczeń i możliwości zadawania pytań.Takie warsztaty to zawsze świetna okazja aby poznać ludzi, których łączy to samo, niepowtarzalna energia, towarzyszącą takim wydarzeniom sprawia, że wszyscy rozwijamy się jeszcze bardziej. 
Jesteś zainteresowana/ny, wyślij wiadomość na klinikapilates@gmail.com prześlemy Ci szczegółowe informacje‼

Czy pilates ma Płeć?

Czym i czy w ogóle różni się pilates okiem kobiety i mężczyzny?

Czy mamy takie same możliwości, czy kobiety i mężczyźni mogą różnie odebrać te ćwiczenia? 
Odpowiedzi na te i inne pytania zadajemy sobie od początku naszej pilatesowej drogi. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną parą w Polsce, która równocześnie rozwija się w tym zakresie.  Nie jedną godzinę przedyskutowaliśmy, jak powinno wykonywać się dane ćwiczenie i czym ono różni się u nas. Oboje pracujemy zarówno z kobietami jak i mężczyznami, wzmacniając ich słabe strony i podkreślając mocne, oboje zgadzamy się,  że różnice istnieją. 
Dlatego serdecznie zapraszamy na warsztat, na którym omówimy możliwości treningowe kobiet i mężczyzn w odniesieniu do treningu pilates, pokażemy typowy trening kobiety i mężczyzny, przedstawimy dokładnie, jakie ćwiczenia i jakie różnice możemy zaobserwować, jak z nimi pracować. 

Cena : 500 zł (wplata na konto do 31 października, numer i dane  podane na stronie) po 1 listopada cena wzrasta do 700 zł

System pilates to całościowe spojrzenie na ruch, a jego logiczne zrozumienie pozwala zauważyć wzajemne powiązania pomiędzy ćwiczeniami. Zapraszamy nauczycieli pilates jak również i pasjonatów systemu na szkolenie, na którym miedzy innymi odpowiemy na takie i inne pytania: Po co nam ten cały system? Jak wykorzystać system, aby progresować klientów i siebie samego? Jak wykorzystać ćwiczenia na sprzęcie do poprawy w bezpieczny sposób wybranych ćwiczeń na macie i reformerze? Jak zauważyć szczegóły, które pozwolą nam poprawić technikę ćwiczenia? Dodatkowo, omówimy typowe problemy, które występują przy wykonywaniu wybranych ćwiczeń.
Na warsztacie omówimy miedzy innymi takie ćwiczenia: 
– teaser – rolling like ball – rollover- overhead- knees stretches- swan dive – horseback- high scissors- control balancei inne……
Do wzięcia udziału w szkoleniu zalecany jest co najmniej średniozaawansowany poziom znajomości ćwiczeń na macie i reformerze! Zainteresowane osoby prosimy o zgloszenie chęci udziału lub pytania klinikapilates@gmail.com
Czas trwania: 10.00 -14.00Cena : 900 zł Serdecznie zapraszamy Jarek i Ania.